Blog

Úloha a účinky vitamínov a minerálov v našom tele. Prečítajte si, odkiaľ ich získať, aby vám nechýbali.

Máme v sebe parazity? Ich výskyt je oveľa častejší ako si to vieme predstaviť. Človek môže byť hostiteľom viac ako 100 rôznych druhov parazitov, počnúc mikroskopickými vírusmi, baktériami, kvasinkami či plesňami až po pásomnicu, ktorá môže narásť viac ako 1 meter. Na rozdiel od všeobecných predstáv, parazity nie sú viazané iba na hrubé črevo, ale môžu sa nájsť aj v iných častiach tela – v pľúcach, pečeni, vo svaloch a zhyboch, nosohltane, mozgu, krvi, koži, ba dokonca i v očiach.

13.11.2012 00:00

Ostrá paprika je veľmi užitočná pre naše zdravie. Vedci zistili, že paprika zabíja okolo 75 percent všetkých mikróbov. Je to tým, že paprika obsahuje kapsaicín - prírodné antibiotikum. Potláča rozmnožovanie baktérií, zabraňuje tvorbe trombov, rozširuje cievy, znižuje bolesť pri zápaloch a stimuluje v organizme produkciu hormónov šťastia - endorfínov.

06.11.2012 00:00

Plesne – kvasinky, vyvolávajú rôznorodé problémy - Trápia vás plesňové ochorenia kože alebo nechtov? - Máte problémy so zažívaním? - Zapácha vám z úst a tvoria sa vám afty? - Cítite dlhodobo únavu, neviete spať alebo ste naopak celý deň ospalí? - Máte stuhnutú šiju, bolia vás kĺby? - Opakovane si liečite horné dýchacie cesty alebo sa neviete zbaviť výtokov a ženských zápalov? Je to neuveriteľné, ale takéto rôznorodé problémy môžu mať spoločného menovateľa. Sú ním kvasinky, ktoré pri premnožení vyvolávajú celý rad chorôb.

09.10.2012 00:00

Viete kde sa vlastne nachádzajú a ako pracujú naše orgánové hodiny? Biorytmy sú naprogramované na striedanie bdenia a spánku, riadia tvorbu hormónov, regulujú telesnú teplotu a tlak, menia našu náladu a povzbudzujú alebo naopak tlmia našu chuť na najrôznejšie činnosti. Okrem toho významne ovplyvňujú činnosť našich vnútorných orgánov. V priebehu 24 hodín má totiž každý orgán vyčlenené dve hodiny na svoju maximálnu aktivitu.

13.02.2012 00:00

Okrádate sa pravidelne o spánok? Robíte chybu a škodíte svojmu zdraviu. Podľa štúdie lekárov totiž tým, čo spia denne menej ako osem hodín, hrozia výpadky pamäti, priberanie na váhe a po čase aj ochorenia srdca. Nedostatok spánku však spôsobuje aj ďalšie zdravotné problémy.

12.02.2012 00:00

Candida - kvasnice - ako huby rodu Candida, ktoré spôsobujú kandidózu (soor). Jedná sa o veľmi časté ochorenie, vážne oslabujúce organizmus. Ale huby sú často živé v našom tele, nespôsobujú žiadne príznaky, a preto človek nevie o tejto svojej chorobe. Ponúkame vám jednoduchý test, ktorý vám pomôže zistiť prítomnosť Candida vo Vašom tele.

03.02.2012 00:00

To každý z Vás pozná – idete k svojmu lekárovi na krvné testy a o par dní dostanete lístoček,na ktorom je kopec nezmyselných skratiek a čísel, väčšine ktorých nerozumiete. Na to, aby ste si vedeli aspoň približne určiť čo Vám je bez pomoci lekára, slúži nasledujúci článok.

30.01.2012 00:00

Prečo je voda taká dôležitá? Čo sa stane ak pijeme málo? Kedy a koľko máme piť? Čím hasíme smäd? Ako má vyzerať náš pitný režim?

29.01.2012 00:00

Mierne nahnité broskyne, papriky alebo rajčiny so stopami plesne majú jedno spoločné – patria jednoznačne do koša. Aj na pohľad malé a nevinné hnedé škvrny a plesne na ovocí a zelenine môžu celkom nebadane spôsobiť ujmu na zdraví, poškodenie pečene či dokonca podporiť vznik rakoviny. Je vedecky dokázané, že už po dvoch dňoch chlieb a pečivo podliehajú plesni, ktorú nevidíme ani necítime, o to je však nebezpečnejšia. Odborníci v modelovej štúdii zistili, že ak sú v ovdzuší zárodky toxikogénnych plesní, začali sa v chlebe a pečive tvoriť mykotoxíny už po 48 hodinách.

29.01.2012 00:00

Kto svoje jedlo korení, žije zdravšie. Vedci z Cornelovej univerzity testovali reakciu 30 škodlivých druhov baktérií vrátane salmonely a prišli na to, že nielen cesnak je vynikajúcim zabijakom baktérií.

28.01.2012 00:00

Magnézium, čiže horčík, je minerálna látka, ktorá je pre ľudský organizmus veľmi potrebná a dôležitá. Človek by mal denne prijať okolo 300 mg magnézia. Potrebné množstvo by mal človek dostávať predovšetkým v potrave.

27.01.2012 00:00

Určite ju mnohí poznáme, dokonca radi konzumujeme. Pritom si neuvedomujeme jej liečivé účinky. Obsahuje celú paletu vitamínov: betakarotén - provitamín A, C, B, E a K, hojnosť minerálnych látok.

20.01.2012 00:00

Mali by sme sa obávať nielen prekyslenia žalúdka, ale aj patologického posunu hodnoty pH celého tela. Veľmi diskutované okyslenie spôsobuje choroby. Zbavuje telo minerálov a získava ich z vitálnych orgánov a kostí. V dôsledku toho je telo vážne a dlhodobo poškodené, čo vedie k okysleniu. V záujme udržania zásaditého prostredia si telo "požičiava" zásadotvorné látky zo "zásob. Napr. minerálne látky - vápnik, sodík,draslík, horčík - odoberá zo životne dôležitých orgánov a kostí, aby zrušilo kyseliny a ľahšie ich vylúčilo z tela. Tak postupne strácame látky, ktoré nutne potrebujeme pre zdravie a silu. A orgány "odchádzajú" ...

16.01.2012 00:00

Pravidelne sa napchávame mäsom, vajíčkami, bielym pečivom či sladkosťami? Prekysľujeme si telo. Čoskoro v ňom vybuchne sopka s chorobami. Pálenie záhy je len začiatok.

15.01.2012 00:00

Pred 2500 rokmi sedel fúzatý profesor medicíny Hippokrates v tieni platana v prekrásnej pahorkatine na ostrove Kóu a predniesol pred žasnúcimi študentmi jeden zo svojich najpresnejších aforizmov: "Vaša strava nech je vašim liekom". Dodnes sa nám nedostalo lepšieho ponaučenia pre život. Čo je medicína medicínou snaží sa riadiť vzorom tohto otca všetkých lekárov.

15.01.2012 00:00

Čo sa udeje vo vašom tele v priebehu hodiny od vypitia Coca Coly?

14.01.2012 00:00

Kyselinotvorné potraviny prirovnávam k ohňu. Majú vysoký obsah síry, fosforu a dusíku. Sú to hlavne potraviny obsahujúce bielkoviny (bohaté na aminokyseliny). Patria k ním všetky druhy mäsa, vajcia, obilniny, pasterizované mliečne výrobky a tepelne upravené paradajky, aby sme uviedli aspoň niektoré. Väčšina potravín obsahujúcich živočíšne bielkoviny dráždi sliznice a bunky, čo vyvoláva imunitnú reakciu. Lymfatický systém a sliznice odpovedajú hlienom a aktivitou lymfatických buniek.

12.01.2012 00:00

Autor John Virapen vie, o čom hovorí: sám bol 35 rokov vysokým manažérom veľkej medzinárodnej farmaceutickej firmy. Vo svojej knihe otvorene opisuje cesty, akými sa k ľuďom dostávajú lieky, ktoré nielenže neliečia, ale vyložene škodia a môžu dokonca spôsobiť smrť - presne tak, ako je to uvedené v názve.

09.01.2012 00:00

Vitamín C má v zabezpečení stability nášho tela a jeho orgánov cez 1000 funkcií. Podľa posledných vedeckých poznatkov má optimálny prísun vitamínu C vplyv aj na optimálnu tvorbu kolagénu, ktorý je základom pružnosti a pevnosti obalu buniek tkanív, ciev.

07.01.2012 00:00

Hydrolyzovaný proteín, glutaman sodný, MSG je jedným z najnebezpečnejších umelých potravinárskych prísad. Ak je na výrobku napísané “chuť identická s prírodnou”, jedná sa o E621 a E631, v cudzine sa označuje ako MSG. Jedná sa o deriváty kyseliny glutámovej, ktorá je obsiahnutá vo všetkých bielkovinových prírodných potravinách, najviac potom v riasach Cambó. E631 - inozínom sodný, t.j. soľ kyseliny glutámovej, sa používa ako súčasť korenie v rýchlom občerstvení. Glutaman sodný bol predstavený na začiatku 50. rokov ako zázračná látka zvýrazňujúca chuť, ktorej účelom je urobiť jedlo chutnejšie a príťažlivejšie.

Zariadenia na varenie mikrovlnami pôvodne vyvinuli a skúmali nemeckí vedci v rámci vývoja mobilného tylového zariadenia, skúšobne nasadeného v priebehu invázie do Sovietskeho zväzu. Po počiatočnom nadšení však bolo od ďalších experimentov tohto druhu upustené. Ako sami zistíte, stalo sa tak z dobrých dôvodov ...Spoločné zistenia nemeckých a ruských výskumníkov mikrovĺn možno zaradiť do zhruba troch kategórií: rakovinotvorné účinky, vplyvy na výživnú hodnotu potravín a biologické účinky vystavenia ľudského organizmu mikrovlnným emisiám.

Vyhľadávanie:
Prihlásenie:
Táto stránka je stránkou nezávislého distribútora. Stránka používa materiály z oficiálnej webovej stránky Coral Club
Powered by: Ultracode CMS